budownictwo / pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe


Ceramiczne -  popularny model takiej dachówki - szerokość 18 cm, długości 38 cm,  zaokrąglony u dołu wykroju. Istnieje szeroka gama  najróżniejszych modeli ""karpiówek"" z różnymi wykrojami i o różnych wymiarach, a także dachówki o profilowanej powierzchni, jak np. karpiówki berlińskie. Zawsze jednak bez trudu można rozpoznać, że jest to karpiówka. Istnieją dwa sposoby na ich układanie.  Jedna metoda to pokrycie "w łuskę", gdzie każdy rząd dachówek wisi na pojedynczej łacie. Druga to "w koronkę", gdzie na jednej łacie wiszą dwa rzędy dachówki przesunięte względem siebie o pół dachówki.
Dachy pokryte dachówką ceramiczna wydaja się być delikatne i lekkie, mimo, że są w rzeczywistości jednym z najcięższych pokryć.


Blaszane - popularne  blachodachówki jako sam materiał nie są dużo tańsze od tych ceramicznych, jednak oszczędza się przy ich montażu, prostszemu niż przy dachówkach ceramicznych ( odejście od tak zwanego odeskowania połaci dachu  i  drewnianego rusztu, co znacznie redukuje zużycie drewna przy wykonywaniu  konstrukcji dachowej oraz nośnej samego domu). Lekkie blachodachówki montuje się również na osłabionych podłożach czego nie stosuje się przy pokryciu ceramicznym.


Polityka Prywatnosci | Pokrycia dachowe