budownictwo / inne pokrycia dachowe

Inne pokrycia dachowe


Wybór pokrycia dachu jest tylko pozornie sprawą prostą. Zanim zdecydujemy się czym pokryć nasz dach zdecydujmy jakie są nasze potrzeby, oczekiwania oraz możliwości finansowe.

- aluminiowe
Za bardzo lekkiego aluminium tworzone są dachówki, jak również różnorodne akcesoria dachowe np. rynny. Wiele z materiałów dachowych zrobionych z aluminium powstaje w procesie recyklingu. Aluminium stanowi stosunkowo trwały materiał, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwujących.


- z tworzyw sztucznych
Dachówki z tworzyw sztucznych stosowane są najczęściej przy pokrywaniu dachów małej zabudowy np. garaży. Niewątpliwym plusem tych materiałów jest ich duży wybór kolorystyczny, zawsze można je dopasować do swoich potrzeb. Są one również trwałe i tanie.


- bitumiczne
Materiały bitumiczne to m.in. dachówki bitumiczne, papy, powłoki bitumiczne. Stosowane są od bardzo dawna. Są trwałe i bardzo plastyczne. Niestety ich estetyka w przeważającym stopniu nie jest zadowalająca.


- miedziane
Pokrycia bardzo trwałe. Nie korodują. Dzięki procesowi patynowania nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Niestety to dość droga inwestycja


- ekologiczne
Ekologiczne pokrycia to np. siano, słoma, łupek. Stosowane przy specyficznych budowlach. Dość kosztowne. Niektóre z ekologicznych pokryć są bardzo wytrzymałe np. łupek.


- cementowe
Z cementu produkowane są dachówki kształtem i wyglądem przypominające dachówki ceramiczne. Istotna różnica jest w cenie. Cementowe dachówki są tańsze, ale również cięższe.

Polityka Prywatnosci | Inne pokrycia dachowe